Czy natrysk pianki poliuretanowej jest bezpieczny dla środowiska?

Tak, ale nie tylko dla środowiska, ale też dla człowieka, co dla wielu jest aspektem znacznie ważniejszym. Natrysk pianki poliuretanowej posiada wiele zalet – pianka wykazuje się dużą odpornością chemiczną i mechaniczną, gwarantuje doskonałą szczelność itd. Dużo się jednak mówi także o jej ekologicznych aspektach.

Korzyści dla portfela

Ogrzewanie budynków nie zawsze sprzyja środowiskowi naturalnemu. Wszystko zależy od tego, jakie paliwo wybierzemy i jak będziemy użytkować piec. Nierzadko w ten sposób możemy stać się jednymi z tych, którzy sami się zatruwają, szkodząc temu, co nas otacza – zanieczyszczając nie tylko roślinność, ale też powietrze. Natrysk pianki poliuretanowej powoduje, że koszty ogrzewania i klimatyzacji mogą zostać zredukowane nawet o 50%. Wyobraź sobie, że Twoje roczne koszty ogrzewania w wysokości 3000 zł stają się o  połowę niższe, czyli w Twojej kieszeni może pozostać nawet 1500 zł! Ma to również korzyści dla środowiska – im mniej ogrzewamy dom, tym mniej szkodliwych substancji przenika do atmosfery.

Natrysk pianki poliuretanowej – brak emisji CO2

Pianka PUR to jeden z tych lepszych „przyjaciół” środowiska. Natrysk pianki poliuretanowej to gwarancja braku emisji CO2 i redukcja, jak już zostało wspomniane, strat ciepła w nowo powstających obiektach nawet o 50%. Pianka PUR pozbawiona jest formaldehydów i wszelkich środków, które mają destrukcyjny wpływ na warstwę ozonową. To izolacja, która jest przyjazna środowisku i Tobie, Twojemu zdrowiu.

Pianka PUR obojętna chemicznie

Natrysk pianką poliuretanową ceniony jest również za to, że takie rozwiązanie jest korzystne dla zdrowia człowieka. Otóż pianka jest wolna od nie środków spieniających (HFA, HCFC, HFC) i formaldehydów. Ponadto po nałożeniu jej na powierzchnie dochodzi do jej przereagowania, co powoduje, że pozostaje ona na zawsze obojętna chemicznie.

Recykling , czyli kolejna korzyść dla środowiska

Pianka PUR po rozebraniu budynku może zostać ponownie wykorzystana do izolacji i ocieplenia, jak też w każdy inny sposób. Ekologiczny aspekt przejawia się w tym przypadku w możliwości odzyskania pianki i jej ponownemu zastosowaniu. Ponadto zmieniona pianka może sprawdzić się przy produkcji innych wyrobów. Natrysk pianką poliuretanową to aż 30% oszczędności w budownictwie.

Natrysk pianki poliuretanowej wykonujemy m.in.: Katowice, Gliwice - Śląsk i okolice. Zapraszamy do kontaktu.

ZAPYTAJ O CENĘ NASZEJ USŁUGI

[]
1 Step 1
Previous
Next