Energooszczędna i przeciwwilgociowa izolacja fundamentów pianką PUR

W ostatnim czasie pojawił się nowy trend, a mianowicie budowa domów energooszczędnych. W innych krajach europejskich budowane są one już od kilku lat, w Polsce dopiero poznajemy metody, jakie są przy okazji takich projektów wykorzystywane. Podstawowym ich założeniem jest zminimalizowanie ilości energii potrzebnej na ogrzanie budynku. W tym celu niezbędna okazuje się skuteczna izolacja, która ograniczy swobodny przepływ powietrza przez całą konstrukcję budowlaną.

W celu zapobiegnięcia takiej sytuacji, stosuje się w budynkach mieszkalnych i przemysłowych piankę PUR. Izolacje natryskowe zapobiegają przewiewowi powietrza i tym samym zmniejszają koszty ogrzewania.

W przypadku izolacji fundamentów niezwykle ważne jest również ich zabezpieczenie przed wilgocią. Pianka poliuretanowa gwarantuje doskonałą szczelność i jest odporna na wilgoć. Z tego powodu polecana jest nie tylko przy energooszczędnych domach do ocieplania dachów i poddaszy, ale też do izolacji fundamentów budynków położonych na obszarze najbardziej narażonym na działanie wilgoci. Warto podkreślić, że materiał ten wraz z upływem czasu nie starzeje się i nie nasiąka wodą, co daje pewność dokonanej inwestycji.

Wpływ warunków zewnętrznych na posadzkę oraz fundamenty może skutkować ich szybkim niszczeniem. Pianka PUR jest alternatywą dla standardowego ocieplenia styropianem ekspandowanym, który jest skłonny do nasiąkania wodą i nie wykazuje się wystarczająco dużą odpornością mechaniczną. W przypadku pianki poliuretanowej jest zupełnie odwrotnie. Ceniona jest za doskonałą wytrzymałość mechaniczną, co zapewnia struktura zamkniętych komórek oraz ochronę przed wilgocią, co z kolei jest uwarunkowane jej zdolnością do wypełniania każdej szczeliny. Okazuje się, że jest to materiał, którego parametry są nawet o 50% lepsze niż przy standardowych materiałach.

Natrysk pianki poliuretanowej – Śląsk i okolice, zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo, certyfikowany produkt, a także szybką realizację zamówienia.

ZAPYTAJ O CENĘ NASZEJ USŁUGI

[]
1 Step 1
Previous
Next