Izolacje natryskowe – rodzaje piany poliuretanowej

Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru dwóch rodzajów pianek poliuretanowych. Izolacje natryskowe wykonuje się z wykorzystaniem pianki otwarto-komórkowej i zamknięto-komórkowej. Różnią się one między sobą zarówno właściwościami, jak też zakresu zastosowania.

Izolacje natryskowe pianką otwarto-komórkową

Pianka otwarto-komórkowa posiada jedną niezwykle charakterystyczną cechę – posiada ponad 90%  otwartych komórek. Wyróżniają ją wysokie parametry wygłuszające, co spowodowało, że znalazła swoje zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym do izolacji ścian działowych. Doskonale sprawdza się w studiach nagrań audio i salach kinowych. Izolacje natryskowe z wykorzystaniem tego rodzaju pianki przekładają się na duże oszczędności już przy pracach montażowych. Pianka ma niższą gęstość niż ta zamknięto-komórkowa, przez co jest bardziej wydajna i zużywamy jej mniej. Jednak należy podkreślić, że  jej współczynnik izolacji jest nieco gorszy, nie zawsze zapewniają tak dobre właściwości termoizolacyjne i nie są w stanie stworzyć wystarczająco skuteczniej bariery powietrznej. Są jednak produkty – pianki otwarto-komórkowe – które z powodzeniem mogą stanowić alternatywę dla tych zamknięto-komórkowych, warto w tym celu porównać ich współczynniki przewodzenia ciepła i gęstość. Produkt ten wyróżnia się również dużą miękkością i nieco mniejszą wytrzymałością mechaniczną.

Izolacje natryskowe pianką zamknięto-komórkową

Pianka zamknięto-komórkowa jest nasiąkliwa, dzięki czemu idealnie sprawdza się w hydroizolacji termoizolacji zarówno za zewnątrz budynku, jak również wewnątrz. Taką izolacje natryskowe uważa się za jedne z najefektywniejszych, jakie są obecnie dostępne na rynku. Pianka z zamkniętymi komórkami posiada w swojej strukturze pęcherzyki gazu, co przekłada się na lepszą izolację termiczną. To skuteczna bariera dla wody i powietrza.

Izolacje natryskowe – zakres naszych usług obejmuje - między innymi - takie miasta, jak: Katowice, Częstochowa, Gliwice, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Śląsk

ZAPYTAJ O CENĘ NASZEJ USŁUGI

[]
1 Step 1
Previous
Next