Pianka izolacyjna – gdzie można ją stosować?

Wyjątkowe właściwości oraz duże możliwości pianki izolacyjnej spowodowały, że jest ona wszechstronnym produktem wykorzystywanym głównie w budownictwie. Przede wszystkim znalazła swoje zastosowanie przy montażach i uszczelnianiu budynków. Jest alternatywą m.in. dla wełny mineralnej przy ocieplaniu dachów i poddaszy. Jej zalety postrzega się jednak znacznie szerzej.

Wypełnia, uszczelnia i łączy

Pianka izolacyjna sprawdza się przy uszczelnianiu, montażu i łączeniu ościeżnic okiennych i drzwiowych. Dostrzeżono również, że jest doskonałym materiałem uszczelniającym bramy garażowe i rolety. Nie tylko chroni przed utratą ciepła, ale też zwiększa izolacyjność akustyczną, co przekłada się na komfort mieszkańców i osób przebywających w budynku.

Pianka izolacyjna znalazła swoje zastosowanie przy wypełnianiu szczelin i pęknięć w połączeniach między elementami przegród budowlanych. Jest wypełniaczem bruzd i wszelkich prześwitów w rurach i przewodach instalacyjnych, które są obecne w ścianach, stropach i dachach.

Pianka izolacyjna dla ocieplenia budynku

Ocieplenie budynku to jedna z ważniejszych kwestii, jaka już na etapie planowania i tworzenia projektu powinna być w sposób szczególny uwzględniona. Dobre ocieplenie zwiększa ochronę przed uciekaniem ciepła zarówno przez dach, poddasze, jak też ściany. W ten sposób jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość potrzebnej energii na ogrzanie budynku, a to przekłada się na niższe koszty związane z ogrzewaniem. Pianka izolacyjna jest obecnie najskuteczniejszą alternatywą dla wełny mineralnej i styropianu. Posiada dwukrotnie niższy współczynnik przewodzenia ciepła, nadaje się praktycznie do każdego podłoża, chroni przed rozwojem grzybów i wilgocią, jak również zachowuje trwałość na długie lata.

Poliuretany są znane nie tylko jako materiał stosowany w budownictwie, ale też w innych branżach, w tym w przemyśle tekstylnym, obuwniczym i meblarskim – produkowane są z niego poduszki i materace. Kierowcom i miłośnikom motoryzacji kojarzą się z pewnością z pianką do amortyzatorów i zderzaków.

ZAPYTAJ O CENĘ NASZEJ USŁUGI

[]
1 Step 1
Previous
Next